PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 674
oceny
8,0 10 1 726674
8,2 45
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Jako osoba która nie czytała ani jednej książki z serii władca pierścieni i która,zna tylko podstawy takie jak czym jest pierścień,mogę z czystym sumieniem że filmowa adaptacji książki zmiażdzyła mnie na kolana pod kątem właściwie wszystkiego bo ta część jest doskonała.Na samym początku warto wspomnieć o fabule która jest prowadzona w taki sposób aby widz mógł jak najdłużej pozostać przy ekranie i fabuła w tej części nie znudziła mnie ani trochę,kolejny element to aktorstwo muszę pochwalić aktorów bo aktorzy tutaj pokazali klasę najbardziej jednak szanuję Ian McKellena który wcielił się tutaj w rolę Gandalfa na serio gra aktorska tego pana to czyste 10/10 reszta aktorów mnie ani trochę nie zawiodła spisali się oni świetnie za co wielki szacunek. Poza fabułą i aktorstwem jest też charakteryzacja tutaj ewidentnie charakteryzatorzy spisali się na medal bo,kostiumy powalają na kolana i najbardziej spodobał mi się wygląd mrocznego antagonisty,Warto też pochwalić świetne efekty specjalne dzisiejsze film nie dorastają do pięt władcy pierścieni pod kątem efektów specjalnych,minęło 16 lat a te efekty nadal wywołują ciarki na plecach.Nie zapominajmy oczywiście o dobrze zrobionych walkach i świetnie dopasowanej muzyce.Serio muzyka wgniata w fotel i chyba czas przesłuchać OST.Prawie zapomniałem o tym że ta część ma wszystko co potrzebne aby spełnić te podstawowe potrzeby widza czyli świetny dramatyzm przeplatany wzruszającymi przemowami i wzruszającymi momentami no i oczywiście, odrobina żartów które nie szkodzą.Po za tym ta część potrafi zachęca widza do przeczytania książki.Oczywiście obejrzę dwie wieże i powrót króla 10/10
https://www.wykop.pl/wpis/25112309/wladca-pierscieni-druzyna-pierscienia-jako-os oba-k/

ocenił(a) film na 9
megaSupersajanin

Tu się w pełni zgadzam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones